Üdvözlünk az Éles Kézisuli honlapján!
Az Éles Kézisuli megalapításával egy olyan álmom valósult meg melynek célja, hogy az utánpótlás-nevelésben kamatoztassam a kézilabda sportágban szerzett tapasztalataimat, lehetőséget biztosítva a Veszprém és környéke fi ataljainak a testmozgásra, illetve arra, hogy ha tehetségesek már kiskorban a lehető legjobb képzésben részesülhessenek.
Magyarországon a kézilabda olyan nemzeti sajátosságait büszkén viselhető sikersport, mely az utánpótlás számára az egyik legnagyobb lehetőség. Ahhoz, hogy a sportágat még népszerűbbé, szerethetőbbé tegyük, a fiatalok számára szükség van a megfelelő minőségi korosztályos képzésre.
Az utánpótlás nevelés egyik fő feladata a széles tömegbázis kialakítása, mely a tehetségek kiválasztásának lehetőségét és a sportág népszerűségét biztosítja. Fontos, hogy még a kevésbé tehetséges játékosok is a sportág rendszerében tudjanak maradni és a kézilabda sportágat élethosszig játsszák, akár versenyszerűen, akár hobbi szinten..
Éles József
Alapelveink
- a gyermekek személyiségének, képességeinek fejlesztése
- minden gyermek kapja meg a lehetőséget ahhoz, hogy megtalálja azt, amiben tehetséges
- a gyermekeket fel kell készíteni a változásokra, az új kihívások felismerésére
- példamutató életvitel
- tolerancia, türelem, egymás tisztelete, megbecsülése
- becsületesség, igazságosság, őszinteség, bizalom, erkölcsi tisztaság
- önfegyelem, önismeret, alkalmazkodóképesség, empátia
- szakszerűség, pontosság, igényesség és kitartás a munkában
- a tudás, a munka, az értékteremtés megbecsülése
- az egészséges életvitel igénye
- esélyegyenlőség mindenki számára
Néhány szó az iskolánkról
A korosztályok képzésének megtervezésekor támaszkodtunk Mocsai Lajos: „Az utánpótlás korosztályok képzési keretterve” szakmai anyagra. Ennek megfelelően illetve a MKSZ utánpótlásra vonatkozó speciális, korcsoportonkénti anyagait fi gyelemmel kísérve építettük fel az egyesület korosztályos rendszerét. Célunk, hogy a tervezett MKB Veszprém KC égisze alatt működő utánpótlás akadémia számára megfelelő előképzettségű gyermekeket biztosíthassunk. Először a kézilabdázás öt alap technikai elemét – labdavezetés, átadások, kapura lövés, cselezés, védekezés – kell megtanítani és ezeket kell egymás után összekapcsolni olyan játékos gyakorlatok segítségével, melyek kezdetben nagyon egyszerűek, majd a játékosok fejlődésével egyre komplexebbé válnak. Ezzel párhuzamosan fontos a labda nélküli mozgások oktatása, és összekapcsolásuk a technikai elemek oktatásával. Nagyon fontos, hogy a helyes technikák megtanítása és elsajátítása után, versenyhelyzetben is gyakoroltassuk a gyermekeket, megfelelő technikai szint elérése után pedig, támadó – védő egyensúlyban.
Csatlakozz hozzánk
- ismerjd meg a társas együttélés azon alapvető szabályait, amelyek a közösségben való harmonikus kapcsolatok kialakításához elengedhetetlenek
- ismerd meg a magyar kézilabdázás örökségének jellemző sajátosságait, nagy múltú értékeit
- legyél nyitott, megértő a különböző szokások, életmódok, kultúrák, vallások; a másság iránt
- válj érzékennyé a társaid iránt
- kapcsolódj be közvetlen környezeted értékeinek megőrzésébe, gyarapításába
- életmódodban a felelősség, szorgalom, alázat a választott sport iránt váljon meghatározóvá!
Tudtad rólunk?
Kiemelt tevékenységünknek tekintjük a szabadidő hasznos eltöltésének segítését. Rendszeresen látogatjuk az a Magyar Kézilabda Válogatott mérkőzéseit, illetve a környéken játszódó bajnoki és bajnokok ligája meccseket is örömmel nézzük együtt. Nyaranként táborokat, felkészítő edzőtáborokat tartunk, melynek élményei egész évben kihatnak, ezzel elősegítve a pozitív közösségi szellemet. A táborainkat az ország minden tájáról látogatják, igazi „gyermek kézilabda barátságok” szövődnek.